Alarm Etiketleri Nasıl Çalışır ?

Alarm Etiketleri Nasıl Çalışır ?

Alarm Etiketleri Nasıl Çalışır ? Mağaza alarm etiketleri çalışma sistemi: Sistem bir verici sistem bir alıcı sistem ile Radyo frekans veya Akusto Manyetik sistemin birbirleri ile sinyal alıp verme şeklinde iletişim kurması şeklinde çalışır. Sistem sinyal tarama alanına giren ürün koruma etiketi sistemin sinyal yapısını değiştirerek alıcı sistemin alarm seviyesini tetikleme yapmasını sağlar. Sinyal yapısının değiştiğini algılayan Mağaza güvenlik sistemi sesli ve ışıklı alarm verir. Ürün koruma antenleri daima etkin olarak sinyal alış verişini devam ettirir. Alarm durumundan sonra normal seviyede sinyal iletişimini devam ettirir. Yeni bir ürün alarmı algılama alanına girdiğinde tekrar alarm verir.

Giysiler veya perakende satışı yapılan ürünler üzerindeki alarmlar satış sonrası mağaza görevlisi tarafında giysilerin üzerinden alarm sökücüler yardımı ile sökülerek tekrar tekrar kullanılabilir. Barkod alarm etiketleri satış sonrasında elektronik deaktivatör ile deaktivite (pasifize) edilerek Mağaza güvenlik kapısı alarm tarama alanından güvenle geçmesi sağlanır. Kağıt alarm etiketleri tek kullanımlıktır tekrar tekrar kullanılamaz. Deaktivatör tarafından deaktivite edilen kağıt barkod alarm etiketleri artık sinyal vermezler. Plastik ürün koruma etiketleri Alarm Sökücü ile sökülerek bir yerde biriktirilir mağazaya yeni ürün geldiğinde yeni ürünlere takılarak tekrar tekrar kullanılabilmektedir.

ÜRÜN KORUMA ANTEN ÇEŞİTLERİ ?

Perakende ürün satışı yapılan mağazalar ürün çeşitlerine göre alarm etiketleri seçimi yapmalıdırlar. Tekstil kıyafet satan mağazalar sert alarm etiketleri kullanırken, kırtasiye ve market türü perakende mağazaları genellikle kağıt barkod alarm etiketi veya akusto manyetik dr alarm etiketi kullanmaktadır. Büyük alışveriş marketlerinde ürün çeşidi çok olduğu için her iki alarm etiketini birlikte kullanmaktadırlar. Tekstil giysi türü ürünlerde sert plastikten yapılmış olan alarm etiketlerini kullanırken, kitap, defter, küçük kutulu ürünler üzerinde kağıt barkod alarm etiketleri veya dr alarm etiketini kullanabilmektedir.

Radyo Frekans mağaza güvenlik sistemi kurulan mağazalarda Radyo Frekans alarm etiketleri, Akusto Manyetik Alarm sistemi kurulan mağazalarada Akusto Manyetik Alarm etiketleri kullanılmaktadır.Radyo frekans sisteminin etiketleri akusto manyetikte kullanılamaz,Akusto manyetik sistemin etiketleri ise radyo frekans sisteminde kullanılamaz
Her iki sistemin sert alarm etiketleri ve kağıt alarm etiketleri mevcuttur

Barkod alarm etiketi kullanım alanları

Barkod alarm etiketi kullanım alanları

Barkod alarm etiketi Perakende ürün satışı yapan tüm mağazalarda kullanılır. Kutulu ürünlerde barkod alarm etiketi tercih edilir. Barkod alarm etiketi kullanım alanları Teknoloji mağazaları ürün kutuları, parfüm kutuları, Kırtasiye ürünleri, Kitap, cd, vb. Mağazada bulunan üzerine Barkod alarm etiketi yapıştırılabilen kutulu ürünler üzerinde kullanılabilir. Ürün üzerine yapıştırıldığında ürün barkod görünümüne sahiptir. Barkod alarm etiketleri üzerinde barkod baskısı olmadan beyaz olarak ta kullanılabilir. Barkod alarm etiketi Radyo frekansı ve akusto manyetik olmak üzere iki farklı sistem içinde bulunmaktadır.

Ürün satışı sonrasında ürün üzerinde bulanan kağıt alarm etiketin mağaza görevlisi tarafından elektronik deaktivatör ile deaktive edilmesi gerekmektedir. Alarm etiketi deaktive edilmediği taktirde mağaza çıkışında ürün koruma antenlerininin algılama alanına girdiği esnada alarmı tetikler sesli ve ışıklı alarm vermesine neden olur. Ürün koruma sistemi bu sayede ürünün deaktive edilmeden mağazadan çıkarılmasını engeller. Barkod alarm etiketi ürün kutusu büyüklüğüne göre çeşitli ebatlarda bulunabilir.

EAS Radyo Freakans 82 MHz barkod alarm kağıt etiketler çok yaygın kullanılan ebatları; 3×3 cm, 4×4 cm, 5×5 cm olarak kullanılmaktadır. Bu etiketlerin yuvarlak, dikdörtgen şeklinde çeşitleri mevcuttur. EAS Radyo Freakan 8.2 MHz mağaza ürün koruma sistemlerinde kullanılmak üzere şeffaf kozmetik alarm etiketleri mevcuttur.

EAS Akusto Manyetik 58KHz mağaza güvenlik sistemlerinde kullanılan barkod alarm dr alarm etiketi olarak kullanılmaktadır. Dr alarm etiketi 11 mm x 45 mm boyutunda üzerinde barkod baskılı veya baskısız türü mevcuttur.

Ürün koruma etiketi nasıl sökülür ?

Ürün koruma etiketi nasıl sökülür ?

ürün koruma etiketi nasıl sökülür?  Alarm sökücü ve elektronik deaktivatörler mağazadaki ürünleri korumak üzere ürünlerin üzerine uygulanmış olan ürün koruma etiketleri ve barkod alarm etiketleri veya dr etiketleri sökmek ve deaktivite etmek için kullanılmaktadır. Sert alarm etiketleri alarm sökücüler ile sökülür. Barkod alarm ve dr etiket deaktivatör ile deaktivite edilmektedir.

Ürün Koruma Etiketi

Dr etiketler ve barkod etiketler deaktive edildikten sonra tekrar kullanılamaz hale gelirler. Sert alarm etiketleri deaktivatörlerin üzerinden geçirildiği zaman uyarı verir fakat  Dr etiketler gibi deaktive olmazlar tekrar tekrar kullanılabilir.

Hırsız alarm anten çeşitleri nelerdir ?

Alarm Etiketi üretiminde 1. kalite ABS plastik kullanılmaktadır. Darbelere karşı dayanıklıdır sökücüler dışında çıkartılmaya çalışılırsa ürüne zarar verebilir bunun yanı sıra Kaliteli plastik malzeme ürünün çok uzun yıllar güvenle çalışmasını sağlamaktadır. İçerisinde kullanılan coil (bakır tel sarım) en iyi bakır malzemeden imal edilmektedir. Bu ürün algılama mesafesini artırmaktadır.

Alarm etiketlerinin çeşitlerine göre Alarm sökücüler vardır.her sökücü her alarm etiketini sökemez.